درب حیاط : با انتخاب یک درب حیاط ساده محل زندگی  خود را متمایز کنید!

درب حیاط , در حیاط  مقدمه: به کسانی که قصد دارند ساختمان جدیدی بسازند یا خانه ی خود را بازسازی کنند، توصیه می شود که از درب حیاط ساده استفاده کنند. نمای ساختمان با استفاده از انواع درب حیاط شیک تر خواهد شد. اگر ساختمان خود را با خانه های مجاور مقایسه کنید، تفاوت ظاهری آن محسوس خواهد بود.  توجه داشته باشید که درب حیاط را با توجه به سبک ساختمان و خانه های اطراف انتخاب کنید.

قصد داریم تا در این مقاله از تیم ثامن حفاظ  نکات مهم در انتخاب درب حیاط را بیان کنیم. اگر علاقه مند هستید که بیشتر راجع به این زمینه بدانید، در ادامه با ما همراه باشید و خواندن ادامه ی مقاله را از دست ندهید.گروه تولیدی ثامن حفاظ با شماره های 56586755-021 – 56586756-021 – 56586757-021  در ساعات ادراری و شماره تلفن همراه 09124403540 _ 09121351284 در همه ساعات جواب گوی شما عزیزان خواهند بود

 

رنگ درب حیاط , انواع رنگ درب حیاط , درب حیاط

اهمیت درب حیاط در امنیت خانه

درب آهنی حیاط , درب فلزی حیاط , انواع درب حیاط

درب حیاط نقش مهمی در حفاظت منازل دارد. به همین دلیل در هنگام انتخاب آن، باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید و امنیت درب های ساده ی انتخابی خود را بررسی کنید.

نکته ی مهم دیگری که باید مشخص شود، این است که درب حیاط ساختمان محل عبور کدام افراد است ، توجه داشته باشید که درب حیاط ساختمان با درب حیاط ویلایی تفاوت دارد ؟ آیا فقط اعضای خانواده به داخل خانه وارد می شوند یا به افراد دیگری نیز اجازه داده می شود از درب ورودی حیاط استفاده کنند؟ تمام سوالات در این زمینه باید به درستی پاسخ داده شوند.

فضای اطراف خانه های مسکونی، عامل مهمی برای انتخاب درب  است. مثلا اگر در یک شهرک مسکونی سکونت دارید و بخاطر وجود دوربین مدار بسته و نگهبان خیالتان راحت است، نیازی نیست که ذهنتان را درگیر امنیت درب ورودی حیاط کنید. در این گونه موارد، دستتان برای انتخاب درب حیاط  و درب پارکینگ ساختمان باز است و با هیچ گونه محدودیتی مواجه نیستید.

مدل درب حیاط  برای نمای بیرونی یکی از مولفه های همه برای ساختمان به شمار می رود. درب وردی حیاط اولین تصویری است که یک دوست یا همکار در بدو ورود به منزل یا محل کار شما با آن مواجه میشود .تاثیر اولین مواجه با درب حیاط میتواند نشانگر سلیقه و شخصیت یک فرد باشد . معمولا افرادی که به طرح درب ورودی ساختمان اهمیت می‌دهند به کوچک ترین وسایل و قطعات دکوراسیون منزل حتما اهمیت می‌دهند.

در خانه های ویلایی امنیت  حرف اول را می زند. به همین دلیل باید درب حیاط ویلایی مناسبی انتخاب شود که دسترسی سارقان و افراد ناشناس به  فضای منزل تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

امنیت ساختمان های مسکونی توسط نگهبان فراهم می شود. و از آن جایی که روزانه افراد زیادی از این درب ها تردد می کنند، مدل خاصی برای درب این ساختمان ها در نظر گرفته نمی شود.

اما در مورد خانه های ویلایی مسئله حیاتی تر است و باید درب حیاط مقاوم و مستحکمی انتخاب شود تا بتواند امنیت اعضای خانه را تضمین کند.درب حیاط فرفورژه یکی از گزینه های درب حیاط ویلایی است.

معمولا در خانه های ویلایی، با نصب نرده سعی می کنند که نوعی امنیت فیزیکی به وجود بیاورند. اما در این مورد هیچ گونه حریم بصری وجود ندارد. چرا که این نرده ها هیچ گونه محدودیتی در دید ایجاد نمی کنند و به سهولت می توان فضای پشت آن ها را دید.

اگر به فیلم های خارجی که پخش می شوند دقت کنید، حتما متوجه طراحی خاص نرده، درب حیاط و دیوار های حیاط شده اید. در این موارد سارقان و افراد ناشناس نمی توانند وارد حیاط شوند و به قول معروف تیرشان به سنگ می خورد. البته ممکن است بعضی خانه های روستایی  در کشورمان نیز، با همین سبک ها ساخته شوند.

طبیعتا هر فردی دوست دارد که حریم خانه اش را از دسترس افراد غریبه در امان نگه دارد. این موضوع در کشورمان طبیعی است و صاحبان خانه تمایل ندارند که بانوان در زاویه ی دید مردان نامحرم قرار بگیرند.

پس توجه به این نکته مهم است که آیا افراد ناشناس با قرار گرفتن در کنار درب منزل، می توانند درون خانه را مشاهده کنند یا خیر.

نکته ی مهم دیگری که در انتخاب درب حیات تاثیرگذار است، رفتار ها و ویژگی های فضای اطراف ساختمان است. بنابراین در هنگام طراحی یک ساختمان و انتخاب درب ورودی، باید این نکات را در نظر گرفت.البته پوشش درب حیاط هم برای بسیاری از افراد مهم است . بیشتر شما درب حیاط با ورق را دیده اید ،درب هایی که به صورت کامل پشت آنها با ورق های فلزی پوشیده شده است . از معایب این درب های قدیمی این بود که ورق جوش خورده بود و بخش اصلی درب محسوب میشد که به مرور زمان زنگ زده و پوسیده میشد . برای رفع این مشکل استفاده از ورق های پلی کربنات رایج شد .این ورق ها هم نور را از خود عبور می‌دهند و هم زنگ نمی‌زنند . قابل تعویض بودن ورق هم از دیگر مزایای درب های حیاط  جدید است .

مثلا در شهر های شمالی کشورمان درب حیاط خانه ها به شکل یک نرده است و طبیعتاً درون ساختمان به وضوح دیده می شود. اما در شهری مانند یزد، افراد ترجیح می دهند که درب هایشان به شکل دیگری باشد. احتمالا این اختلاف سلیقه به دلیل تفاوت الگوهای رفتاری و اجتماعی در این دو شهر می باشد.

گاهی اوقات، قوانین شهرسازی ایجاب می کنند که چه ضوابط و قواعدی رعایت شود. و در صورتی که الگوهای رفتاری و اجتماعی شما با این قوانین مغایرت نداشته باشد، می توانید آن ها را تغییر دهید و خانه را طبق سلیقه ی خودتان طراحی کنید.

بنابراین لازم است که  نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید و با توجه به ویژگی های منطقه ی سکونت خود، درب ورودی حیاط را انتخاب نمایید.

متاسفانه بسیاری از سازندگان و حتی معماران،  به نحوه ی باز شدن درب ورودی  توجه نشان نمی دهند و به سادگی از کنار این مسئله عبور می کنند. طراحان باید این نکته را مد نظر قرار دهند که زیبایی، تنها ملاک مهم برای انتخاب نیست و جزئیات باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرند تا مشکلی ایجاد نشود. لازم است که مالکان نیز در این زمینه درایت کافی داشته باشند و تمامی نکات را رعایت کنند.

بهتر است بعد از این که درب حیاط ساختمان مورد نظر خود را انتخاب کردید، با کسی که در این زمینه خبره است و آگاهی لازم را دارد، مشورت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

آیا تا به حال به زیبایی درب اتومبیل فکر کرده اید؟ اگر کسی نظر شما را در این مورد بپرسد، با خود چه فکری می کنید؟ احتمالا فکر کنید که فرد مورد نظر با شما شوخی می کند و هیچ جدیتی در کار نیست. البته برای اظهار نظر کردن در این زمینه، لازم است که نمای اتومبیل را به صورت کامل مشاهده کرده و سپس در مورد درب آن نظر بدهید.

متاسفانه در حال حاضر، خرید درب ورودی به صورت جدا رایج شده است. در  هنگام انتخاب  درب ورودی باید سردر، ستون، درب نفر رو، نرده باغچه و همچنین درب پارکینگ نیز به صورت یک جا خریداری شود. وقتی این مجموعه به صورت کامل در کنار یکدیگر قرار بگیرند، می توان راجب زیبایی آن ها اظهار نظر کرد.

از آنجایی که درب ورودی حیاط با نمای ساختمان مرتبط است، برای زیبایی بیشتر باید آن ها را با هم هماهنگ کرد. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب درب حیاط، رنگ و طرح نمای ساختمان را نیز در نظر بگیرید.

یکی از نکات مهمی که دانشجویان معماری باید بدانند، این است که لازم است بین نمای ساختمان و فضای درون خانه هماهنگی وجود داشته باشد. یعنی باید دکوراسیون منزل  با رنگ نما و همچنین درب ورودی شباهت داشته باشد تا وقتی یک فرد وارد منزل می شود، با تضاد مواجه نشود.در برخی از موارد متضاد ست کردن درب حیاط یا انتخاب درب مدرن و…. نیز مد نظر طراحان است که هدف ما این گونه از ساختمان ها نیست .

اگر بین مواردی که گفتیم هماهنگی وجود داشته باشد، می توان دیزاین منزل را با دیدن درب حیاط حدس زد. پس توجه به این نکته ی مهم نیز، در هنگام انتخاب درب حیاط ضروری است.

درب فلزی حیاط , درب حیاط فلزی , درب درگ حیاط

 جنس درب حیاط منزل

درب ورودی حیاط با استفاده از مواد مختلفی تهیه می شود که مواد استفاده شده با توجه به درجه ی امنیت آن متفاوت است. در ادامه ی مطلب، انواع درب ورودی منزل را معرفی خواهیم کرد.

درب آهنی حیاط , درب حیاط آهنی , رنگ درب فلزی حیاط

۱)درب تمام فلزی:

جنس درب ورودی در اکثر خانه های ایرانی، فلز است.درب فلزی به دلیل  به کار بردن فلز در بخش های اصلی و زمینه مقاوم بوده و این خود سبب امنیت و آرامش خاطر ساکنین میشود . در این مدل درب ورودی حیاط فلزی از سبک های سنتی و مدرن استفاده میکنند. این مدل درب حیاط مناسب استفاده در منازل شخصی و اماکن عمومی است .

 

عکس درب حیاط
۲)درب شیشه ای-فلزی:

این گونه درب ها نیز استفاده می شوند اما باید توجه کنید که  شیشه ی به کار رفته سکوریت یا نشکن باشد. از این درب بیشتر برای دفاتر کنار خیابان که لازم است  داخل دیده شود بیشتر استفاده میشود . مانند دفاتر مسکن ، آرایشگاهها و …. استفاده میشود .

درب حیاط چوبی فلزی , درب حیاط چوبی

۳) درب چوبی_فلزی:

از آن جایی که چوب در مقابل عوامل محیطی مثل باران و گرمای خورشید مقاوم نیست، به ندرت از درب های چوبی_فلزی استفاده می شود. این تفکر که از درب های چوبی فلزی کمتر استفاده میشوند درست است ولی چنانچه در تولید این گونه از درب ها از چوب ترموود استفاده شود مقاومت درب تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد .  از درب حیاط چوبی فلزی بیشتر به عنوان  درب ویلا ،درب باغ ،درب تالار  ، درب لابی ، درب وردی آپارتمان ها  استفاده می‌کنند.

درب آهنی حیاط , درب فلزی حیاط

انتخاب درب ورودی مناسب بر مبنای کاربرد:

 ۱) درب های ورودی دارای چهارچوب:

این درب ها دارای ارتفاع ثابت و مقاومت بالایی هستند.درب ورودی حیاط ضد سرقت از امنیت نسبتا خوبی برخوردار است .

۲) درب های ورودی بدون چهارچوب:

این درب ها محدودیتی در ارتفاع ندارند. توجه داشته باشید که در هنگام نصب، متحمل هیچ گونه آسیبی نگردند.امروزه برای ساخت درب حیاط شیک و مدرن از باکس به جای چهار چوب استفاده میشود. ما در مجموعه ثامن حفاظ انواع درب حیاط لوکس و زیبا را با باکس ، فنس و سر درب تولید میکنیم . پکیج کامل درب حیاط پارکینگ و درب حیاط نفر رو و فنس با هم ست هستند و تاثیر فوق العاده ای در شکل و ظاهر ساختمان شما دارند.

با انتخاب یک درب حیاط شیک، جذابیت منزل خود را دو چندان کنید.

انتخاب نمای زیبا در کنار فضای بیرونی شیک، ساختمان منزل شما را زیباتر خواهد کرد. اگر به زیبایی علاقه دارید، باید توجه خود را بر روی نما و سایر المان ها معطوف کنید.

درب حیاط، یکی از همین ویژگی های مهم است که برای داشتن یک ساختمان شیک باید به آن توجه کنید.

هدف ما از نگارش این مقاله بیان نکاتی است که دانستن آن ها  برای شما سودمند خواهد بود. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه درب حیاط را بشناسید و با درایت کامل، بهترین نوع آن را انتخاب نمایید.

عکس درب حیاط آهنی

انواع مختلف درب های حیاط با در نظر گرفتن متریال:

درب های حیاط با استفاده از مواد مختلفی ساخته می شوند و هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

ویژگی درب هایی که در حیاط منازل به کار برده می شوند یکسان نیست و آن ها بر اساس متریال و دیگر ویژگی ها در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند.

در ادامه ی مطلب، چند نمونه از درب های حیاط را بر اساس نوع متریال به کار رفته در آن ها به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

 

درب پارکینگ , درب پارکینگ لولایی , درب پارکینگ فلزی , درب پارکینگ آهنی

۱)درب حیاط آهنی:

معمولا استقبال فراوانی از این درب ها صورت می گیرد و به دلیل استحکام و مقاومت زیاد، طرفداران مخصوص به خود را دارند.

طرح دری ورودی حیاط ویلا برش لیزری برگرفته از حس آرامش خاص است .

همچنین این درب ها زیاد گران نیستند. بنابراین لازم نیست که نگران هزینه ی پرداختی خود باشید. این نوع درب ها در کنار زیبایی خاص در برابر عوامل محیطی مثل نور آفتاب، باران و سایر عوامل آسیب زا مقاوم هستند.

محدودیتی در استفاده از درب های آهنی وجود ندارد و می توانید آن ها را به عنوان درب جنوبی و شمالی در منازل خود به کار ببرید.

 

۲) درب حیاط فایبرگلاس:

شکل این نوع از درب ها شباهت زیادی به چوب دارد. درواقع لایه های مختلف کامپوزیت روی هم قرار می گیرند و درب های فایبرگلاس را تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که این نوع درب ها در خانه های شمالی استفاده نمی شوند اما  در حیاط های جنوبی کاربرد دارند.

درب چوبی فلزی , درب ترمو وود , درب ترمو , درب چوبی حیاط

۳) درب حیاط چوبی:

این نوع از درب های حیاط با عوامل محیطی سازگار نیستند و به مرور زمان دچار ترک هایی می شوند. به همین جهت، به ندرت در حیاط های خانه های شمالی استفاده می شوند.

بنابراین این نوع از درب ها استحکام بالایی ندارند و از آنجایی که مقاومت و تنوع بالایی در درب های آهنی وجود دارد، استقبال زیادی از درب های چوبی صورت نمی گیرد.

۴) درب‌ حیاط  استیل:

درب های استیل جدید تر از سایر انواع درب های حیاط هستند. اما به دلیل آسیب هایی که در طول زمان و به دلیل قرار گرفتن در محیط متحمل می شوند، طرفداران زیادی ندارند و در مقایسه با درب های آهنی رتبه ی پایین تری را کسب می نمایند.

انواع مختلفی از درب های حیاط وجود دارند که در ادامه به چند نمونه ی دیگر از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • درب های ریلی

 • درب حیاط برقی

 • درب های آهنی با شیشه ی نشکن

 • درب فلزی ساده

 • و بسیاری موارد دیگر

 

 

امنیت، مهمترین فاکتور در هنگام انتخاب درب حیاط:

امنیت و مقاومت، مهمترین نکته در هنگام انتخاب درب حیاط است. پس اگر دلتان می خواهد که خیال خود را راجع به استحکام و امنیت درب راحت کنید، بهتر است که از درب های آهنی استفاده کنید. علاوه بر این، این درب ها انواع ضربه را تحمل کرده و سارقان نمی توانند به هدف خود برسند.

بنابراین با استفاده از این درب ها دلتان قرص خواهد بود.

درب های حیاط برقی:

مهمترین ویژگی این نوع درب ها این است که فقط با دستان خودتان و از طریق ریموت باز می شود. به همین خاطر می توانید بدون نگرانی سفر کنید و خیالتان از بابت خانه و زندگی راحت باشد. چون هیچکس به جز شما نمی تواند وارد حیاط خانه بشود.

همچنین این نوع درب ها، به درد کسانی می خورد که دارای فرزند کوچک هستند و می ترسند که کودکان در صورت غفلت آن ها  از حیاط خانه خارج شوند.

درب پارکینگ CNC , درب حیاط CNC

درب های برش لیزری:

درب های برش لیزری جدیدترین نوع از درب های فلزی هستند که به دلیل استفاده از نقش های سنتی و طرح های مدرن طرفداران خاص خود را دارند. این درب ها به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند، رتبه ی خوبی را به دست آورده اند.

لازم به ذکر است که رنگ آمیزی این نوع از درب ها متفاوت بوده و این کار با استفاده از تکنیک خاصی به نام سندبلاست انجام می شود. این نوع رنگ آمیزی خاص  باعث می شود که مقاومت درب افزایش یاب

مدل های مختلفی از درب برش لیزری وجود دارد . درب ورودی حیاط با نقش گیاه پیچک که در اکثر معماری های جهان نشان نماد زندگی است .

درب های برش لیزری تمام آن چیزی که توقع دارید را برآورده می کنند. ویژگی های خوب این درب ها از زیبایی نمای منزل تا تنوع زیاد در رنگ و طرح، تمام آن چیزی است که یک خریدار انتظار دارد.

تمام نکات مفیدی که راجع به این مدل از درب های آهنی گفته شد، باعث می شوند که با خیال آسوده تری آن ها را خریداری کنید و نگرانی خاصی نداشته باشید.

در قسمت های بالا نیز اشاره کردیم که درب های فلزی بهترین انتخاب هستند و تمام آن چیزی که خریدار نیاز دارد را برآورده می کنند. مهمترین ملاک یک خریدار زیبایی و امنیت است که در این نوع درب ها به وضوح دیده می شوند.

البته حتی اگر یک درب فلزی ساده را به جای درب شیک خریداری کنید، باز هم خیالتان راحت خواهد بود که بهترین نوع درب را برگزیده اید. همچنین هزینه های اضافی که ممکن بود در آینده برایتان به وجود بیایند ، به مقدار زیادی کم می شوند.

وقتی قصد داشتید که درب حیاط مناسبی را خریداری کنید، ابتدا به رنگ و طرح نمای ساختمان خوب نگاه کنید. مسیر بازشدن درب را در ذهنتان تجسم کنید و  سپس با رعایت شرایط و ضوابطی که در قسمت های بالا به آن ها اشاره کردیم، درب مناسب با سلیقه ی خود را انتخاب کنید. با این شرایط، بخش زیادی از هزینه های خود را کاهش داده اید.

درب فرفورژه , درب CNC

انتخاب درب های فلزی از نوع CNC چه مزایایی دارد؟

۱)این نوع از درب های فلزی به صورت لیزری تهیه می شوند. همچنین در ساخت این درب ها از روش های قالب سازی، پرس کاری، و ماشین کاری نیز استفاده نمی شود.

۲) خوشبختانه در هنگام ساخت این درب ها هیچ گونه  آثاری از سوختگی و پلیسه کاری بر روی کار باقی نمی ماند.

۳)  درب های فلزی از نوع CNC  در هنگام تولید، درجه ای از دما را تحمل می کنند ولی تمام خواص آن ها اعم از مکانیکی و فیزیکی که مربوط به متریال است، حفظ می شود.

۴) قطعات مربوط به این درب ها با سرعت بالا و توسط دستگاه های لیزر برش می خورند.

۵) وقتی که قطعات توسط دستگاه های لیزر برش خوردند، می توان طرح ها و نقشه های مورد نظر خود را که توسط برنامه های مختلفی طراحی شده اند، بر روی آن منتقل کرد.

۶) در این روش، قطعات فلزی هیچ گونه فشار یا ضربه ای را متحمل نمی شوند. در نتیجه هیچ اثری از له شدگی بر روی آن ها وجود نخواهد داشت.

۷) قطعه ها در هنگام برش ضخامت های متفاوتی دارند. درنتیجه با ابعاد متفاوتی برش خواهند خورد.

۸) از دیگر مزایای این درب های فلزی می توان به تولید در زمان کوتاه، کیفیت بالا، ایمنی بالا، شکل دهی بی نظیر و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

عکس درب ورودی , عکس درب حیاط

بهترین ابعاد درب های فلزی:

در بازار مصرف کننده، سه نوع مختلف از درب های فلزی با نام های دو لنگه، یک و نیم لنگه و یک لنگه وجود دارد که قاعدتا دارای سایز های متفاوتی هستند و هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

عکس درب حیاط

جذاب ترین مدل های درب حیاط:

هرچه قدر که بیشتر در انتخاب درب حیاط حساسیت به خرج دهید و درب با کیفیت و زیبایی انتخاب کنید، نمای بیرونی منزلتان شیک تر خواهد بود.

درواقع اولین چیزی که چشم میهمانان شما به آن می خورد، درب ورودی حیاط است که در صورت شیک بودن توجه آن ها را جلب خواهد کرد.

همیشه اولین چیزها در ذهن ماندگار می شوند. پس تلاش کنید که با یک انتخاب صحیح و به جا، زیبایی محل سکونت خود را دو چندان کنید.

بعضی از افراد تمام توجه خود را معطوف به دکوراسیون منزل و خرید وسایل شیک می کنند. این دسته از افراد، حتی جزئی ترین نیازهای زندگی خود را با چشم باز انتخاب می کنند. ممکن است شما نیز در زمره ی این افراد خوش ذوق و با سلیقه باشید.

وقتی وارد یک خانه ی شیک می شوید، احساساتتان به صورت ناخودآگاه برانگیخته می شود و بدون شک آرامش بی نظیری به روح و جانتان می رسد.

قصد داریم تا در قسمت های پایانی این مقاله چند مورد از شیک ترین درب ها را به شما معرفی کنیم که در قسمت های مختلف ساختمان مثل درب ورودی و  پارکینگ استفاده می شوند.

۱)این طرح که نوعی سبک قدیمی اسلیمی است، نوعی درب فلزی بوده و می توان در ساختمان های مسکونی به عنوان

درب حیاط از آن استفاده کرد.

۲) این مدل بر اساس گیاه پیچک طراحی شده و به عنوان درب حیاط استفاده می شود. جالب است بدانید که درخت پیچک از گذشته ها به عنوان نماد زندگی شناخته می شود.

۳) این نوع درب فلزی به دلیل داشتن شکل های منحنی، زیبایی خیره کننده ای دارد. پیچ و تاب های به کار رفته در این مدل، جنبش و حرکت را برای بیننده  تداعی می کند.

۴) طرح های زیبای اسلیمی، پیچ و تاب های زیبا و نقش و نگار های ظریفی در این مدل به کار رفته اند که باعث زیبایی هرچه بیشتر این درب فلزی شده اند.

۵) این مدل از درب حیاط  دارای نقش و نگار هایی از درخت تاک است. وقتی به طرح درب خیره می شوید مجموعه ای از نقش ها را می بینید که به صورت شاخه های برگ دار، پیچش های متعدد و نیم برگ ها جلوه ی زیبایی را ایجاد کرده اند.

۶) مهمترین ویژگی شاخصی که در این مدل درب فلزی  به چشم می خورد، استفاده از دو ویژگی مهم یعنی تقارن و انطباق است که جلوه ی زیبایی را به این مدل بخشیده است‌.

۷) اکثر مردم طرفدار درب هایی هستند که با استفاده از خطوط منحنی طراحی شده اند. در طراحی بعضی از درب ها نیز از خطوط صاف استفاده می شود اما به میزان خطوط منحنی محبوبیت ندارند.

اگر به عکس بالا نگاه کنید، متوجه می شوید که خطوط منحنی حس امنیت بیشتری را در ذهن به وجود می آورند.

۸) این مدل زیبا که مشاهده می کنید، بر اساس قواعد و اصول آسیای شرقی طراحی شده است. مهمترین نکته ای که در این گونه طرح ها به چشم می خورد، تعادل، سادگی و زیبایی است که باعث آرامش هرچه بیشتر بیننده می شود.

۹) در این مدل  که یکی از محبوب ترین درب های آهنی است، طرح زیبای گره چینی به چشم می خورد که از زمان های دور وارد معماری اصیل اسلامی شده است.

۱۰) اگر در طراحی درب های فلزی ساختمان مثل درب حیاط، پارکینگ و همچنین درب ورودی ویلا از خطوط منحنی استفاده شود، جلوه ی زیبایی را به محل سکونت شما خواهد بخشید و بیننده با دیدن آن آرامش را تجربه خواهد کرد.

 

قصد داشتیم تا در این مقاله، نکات و اطلاعات مهمی راجع به درب حیاط منزل در اختیارتان قرار دهیم که امیدواریم برای شما سودمند بوده باشد.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمد علی
  15/07/2020 08:18

  مهندس صادقی
  درب حیاط ساختمان ما قدیمی است و میخواهیم جایگزین کنیم . قیمت درب حیاط با طرح چوب چند است . آیا امکان تعویض درب حیاط بدون تخریب وجود دارد .
  ممنون میشوم ایمیل کنید موارد درخواستی را

  پاسخ
  • Naser Sadeghi
   03/08/2020 11:52

   سلام جناب آقای محمد علی :
   درب حیاط ساختمان با طرح چوب قیمت بستگی دارد به مدل و میزان چوبی که به کار میرود . قیمت دربهای حیاطی با طرح های مختلف را برای شما ارسال کردم . در مورد سوال دوم تان بله تعویض درب در صورتی که نصب درب با ما باشد بدون کمترین خسارتی تعویض خواهد شد .

   پاسخ
 • سلام
  درب حیاط را میتوان به صورت ساخت ،من برای یک باغ در شهریار میخواهم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان : 09123403540