نرده راه پله، نرده پیچ دوبلکس

نرده راه پله با توجه به ارتفاع ساختمان های بیشتر به سمت نرده ساده فلزی با پروفیل تغییر شکل داده اند. بسیاری از ساختمان ها به خصوص ساختمان های بلند مرتبه فقط به دنبال طرحی از نرده راه پله فلزی ساده هستند تا بتوانند استاندارد های آتش نشانی را دریافت کنند. البته برای این دسته از ساختمان ها نیز ما در گروه ثامن حفاظ انواع مختلفی از نرده راه پله فلزی فرفورژه و نرده راه پله با پروفیل را طراحی کرده ایم تا از نظر قیمت قابلیت رقابت با نرده پله آهنی را دارد.

عکس پله دوبلکس -- نرده راه پله دوبلکس

پله دوبلکس نمونه 101

در این میان ساختمان های ویلایی یا ساختمان های دوبلکس  هستند که نرده راه پله تاثیر مستقیم در نمای اصلی داخل ساختمان دارد. برای ساخت نرده راه پله گرد و طرح دار گروه تولیدی ثامن ،انواع مختلفی از نرده راه پله لوکس ، نرده راه پله فرفورژه ، نرده راه پله پیچ مدرن در ابعاد و سایز های مختلفی با هر زاویه و ارتفاعی طراحی، تولید و نصب شده است .
در طراحی پله پیچ ، پله گرد یا همان پله دوبلکس  علاوه بر امکاناتی مانند طراحی ، سابقه و .. نیاز با خلاقیت و استعداد بسیار تاثیر گذار است . گروه تولیدی ثامن حفاظ با توجه به سابقه بیش از 20 سال در تولید انواع  درب لوکس ، درب مدرن و نرده راه پله برای ساخت  نرده راه پله گرد ، نرده راه پله پیچ و نرده راه پله دوبلکس مجموعه ای از بهترین طراحان و نصابان را در اختیار دارد. طراحی و ساخت نرده راه پله مجتمع تجاری طوبی ، نرده راه پله های برج های هلدینگ قهرمان در منطقه کوهک و ساخت نرده راه پله دوبلکس  برای ویلا ها و ساختمان های معروف در مناطقی مانند کردان ، لواسان ، فشم و زعفرانیه  گواهی بر این مدعاست .

هنگام طراحی دکوراسیون منازل میتوان از همه نکات ساده و پیش پا استفاده بهره برداری کرد و برای برای زیبا تر شدن محیط پیرامون خودمان از کوچک ترین فرصتی باید استفاده نماییم . استفاده از نرده های زیبا با طرح های خاص و زیبا نیز یکی از مهمترین موارد برای زیبا سازی ساختمان های دوبلکس است

متاسفانه بیشتر طراحان انواع نرده را وسیله ای برای محافظت از پرتگاه ها میدانند. این موضوع در حالی است که به سادگی میتوان انواع نرده را با رعایت اصول ایمنی از لحاظ زیبا سازی نیز تولید و طراحی کرد .گروه تولیدی ثامن حفاظ با رعایت استاندارد های کامل و طراحی خلاقانه ، بهترین انواع نرده راه پله را تولید و اجرا کرده است .

نرده راه پله فرفورژه دوبلکس

نرده فرفورژه دوبلکس نمونه 137

نرده راه پله دوبلکس فلزی

نرده راه پله فلزی دوبلکس فرفورژه فلزی نمونه 132

انواع نرده راه پله  از نظر متریال به صورت عمومی در3 دسته اصلی تقسیم میشوند:

 

  1. نرده راه پله فلزی

  2. نرده راه پله چوبی

  3. نرده راه پله شیشه ای

نرده راه پله دوبلکس فلزی

نرده راه پله فلزی دوبلکس نمونه 134

نرده دوبلکس آهنی طلایی

نرده راه پله دوبلکس طلایی فلزی نمونه 120

عکس مدل نرده راه پله -- نرده دوبلکس

نرده دوبلکس فرفورژه نمونه 102

نرده راه پله فلزی

نرده راه پله فلزی با متریال های مختلف تولید میشود ، این گونه نرده فلزی یا همان نرده پله آهنی با پروفیل،استیل،آلومینیوم  و به صورت سفارشی با ترکیبی از پروفیل ، فرفورژه و آلومینیوم در طرح  های مختلف و قابلیت رنگ پذیری خاصی ساخته میشود. همان طور که اشاره شد انواع نرده راه پله آهنی عبارتند از :

نرده راه پله فلزی

نرده راه پله دوبلکس فلزی ساده نمونه 110

نرده راه پله ساده قوطی

نرده دوبکس با پروفیل قوطی سفید نمونه 111

نرده راه پله  فلزی ساده با پروفیل(نرده راه پله با قوطی)

قدیمی ترین نوع نرده راه پله ، همان نرده  راه پله فلزی است که با قوطی یا پروفیل ساخته میشود . در ساخت این نوع نرده راه پله ساختمان از پروفیل به عنوان فریم و طرح داخل نرده پله استفاده میشود . این نوع از نرده  پله ساختمان بیشتر در ساختمان های قدیمی استفاده میشد. ارتفاع نرده راه پله قبلا 75 تا 90 سانت بود که هم اکنون به 110 سانت رسیده است  . فاصله بیشترین محل در داخل کادر میبایست از 11 سانت بیشتر نباشد.
نرده راه پله ساده معمولا برای پله های خروج اضطراری و برج ها کاربرد دارد که طرح بیشتر آنها از اشکال هندسی پیروی میکند. نرده راه پله فلزی  ،ظاهری معمولی دارد و برای منازل و ساختمان ها توصیه نمی شود. این نوع نرده های راه پله فلزی ،نرده های مستحکم هستند و طول عمر بسیار بالایی دارند.  قیمت نرده راه پله فلزی ارزان است و در صورتی که صحیح رنگ آمیزی شود در برابر رطوبت و ضربه بسیار مقاوم است .

نرده راه پله دوبلکس فرفورژه فلزی

نرده راه پله فلزی فرفورژه دوبلکس نمونه 131

نرده راه پله فرفورژه

نرده راه پله فرفورژه مدل 105

نرده راه پله فرفورژه

نرده دوبلکس فلزی فرفورژه

نرده فرفورژه دوبلکس راه پله نمونه 138

نرده های راه پله فرفورژه دارای طرح های بسیار زیبا و منظم است . نرده راه پله فرفورژه طراحی شده است و کلیه استاندارد های لازم برای آتش نشانی در طراحی از نظر فاصله و ارتفاع در آن به صورت کامل رعایت شده است . نرده های فرفورژه مناسب برای فضاهای لوکس ، کلاسیک و حتی سنتی است . نرده راه پله فرفورژه را میتوان نرده ای پر از تزیینات فلزی شکل داده شده و پیچ دار است که میتوان برای راه پله ی گرد طولانی و یا نرده راه پله دوبلکس از آن استفاده کرد .
نرده راه پله فرفورژه عمودی که از میله ای فرم داده شده  منظم و غیر منظم ساخته شده و بیشتر برای نرده تراس و بالکن استفاده میشود .این نوع از نرده فرفورژه در نقطه ای که میله های شیب دار به میله های افقی میرسند برای تغییر از حالت عمودی به افقی هیچ شکستگی در فرم دیده نمی شود و چشم شما بیشتر به سمت میله های داخل کادر کشیده میشود.
نرده راه پله فرفورژه پیچ دار ، دارای طراحی های مختلفی است ، در این نوع از نرده نمایشی از تزیینات فلزی فرم دار و زیبا که حس جنبشی هنری را برای شما قابل احساس میکند وجود دارد.  این نوع از نرده راه پله با فرم های پیچ و تاب دار گویا در حال خود نمایی در فضای داخلی یک ساختمان هستند.

نرده راه پله دوبلکس آلومینیمی

نرده راه پله دوبلکس آلومینیومی نمونه 113

نرده راه پله آلومینیومی دوبلکس

نرده راه پله آلومینیومی دوبلکس نمونه 139

نرده راه پله آلومینیوم

نرده راه پله آلومینیومی فرفورژه

نرده راه پله آلومینیومی دوبلکس نمونه 125

به جرات میتوان گفت که تکنولوژی روز دنیا به همراه هنر دست گونه ای از نرده راه پله را به وجود آورده که بسیار زیبا و شکیل است . استفاده از شکل ها و طرح های منظم و پیچیده که فقط میتوان با ریخته گری ایجاد کرد فقط در این نوع از نرده راه پله وجود دارد. این نرده راه پله وزن نسبتا سبکی دارد و بسیار مقاوم است . این نرده برای محیط داخلی ساختمان های دوبلکس ، نرده راه پله تالار ها و در بخش هایی که نیاز به زیبا سازی است بیشترین کاربرد را دارد.
زیبا ترین نرده راه پله دوبلکس لوکس در قسمت های داخلی ساختمان توسط قطعات آلومینیوم ساخته شده است . نصب نرده راه پله آلومینیومی بدون تخریب و بسیار تخصصی است . برعکس نرده حفاظ های آهنی و پروفیلی که قبل از پایان کار بایستی انجام داد این امکان وجود دارد که برای ساختمان ای در حال بازسازی نرده حفاظ آلومینیومی را نصب کرد. البته برای ساخت و نصب نرده حفاظ پله گرد بر حسب متراژ ،بهتر است در زمان ساخت ویلا یا ساختمان کار نصب نرده راه پله گردو یا نرده راه پله دوبلکس انجام بگیرد .

نرده راه پله آلومینیومی دوبلکس

نرده راه پله دوبلکس لوکس آلومینیومی نمونه 114

نرده راه پله استیل

استفاده از نرده راه پله استیل بیشتر جنبه زیبایی دارد . در بخش امنیت هم مانند انواع نرده راه پله دارای امنیت است که البته نسبت به سایر نرده راه پله ها از امنیت کمتری برخوردار است . نرده راه پله استیل به دلیل مقاوم بودن در برابر رطوبت هوا میتواند سالیان سال بدون تغیر و فرسایش شکل ظاهری خود را حفظ کند. نرده راه پله استیل سبک است و این سبک بودن تاثیری بر استحکام ندارد .
نرده راه پله استیل بیشتر برای اماکن ادراری ،تجاری و در برخی از موارد در ساختمان ها استفاده میشود . بزرگترین ایراد این نرده محل اتصال ها است . کلا نرده استیل با پرچ به هم متصل میشوند . پرچ به مرور زمان بر اثر ضربه سست شده و در نهایت حتما نرده از محل پرچ جدا خواهد شد . متاسفانه هیچ راه حلی هم برای این مشکل به دلیل نوع آلیاژ استیل وجود ندارد. مشکل دیگر نرده استیل بر جا ماندن اثر دست بر روی نرده است . این بیشترین دلیل عدم استفاده از این نرده در راه پله ساختمان ها و منازل است .

نرده راه پله آهنی دوبلکس

نرده راه پله دوبلکس آهنی نمونه 112

نرده راه پله دوبلکس ترکیبی فرفورژه

نرده راه پله دوبلکس ترکیبی فلزی فرفورژه نمونه 130

نرده راه پله ترکیبی فرفورژه دوبلکس

نرده راه پله فرفورژه ترکیبی دوبلکس آهنی نمونه 118

نرده راه پله ترکیبی دوبلکس ثامن حفاظ

نرده راه پله دوبلکس ثامن حفاظ نمونه 123

نرده راه پله ترکیبی ثامن حفاظ

با توجه به سابقه گروه تولیدی ثامن حفاظ در زمینه ساخت انواع نرده راه پله ، بخش طراحی ثامن حفاظ با توجه به ساخت پروژه های مختلفی مانند نرده راه پله های پروفیلی ، نرده راه پله فرفورژه و نرده راه آهنی، به تدریج طراحی ترکیبی نرده راه پله ها را با متریال های مختلف آغاز کرده که مورد استقبال بسیاری از سازندگان و طراحان ساختمان ها قرار گرفت .

نرده راه پله آهنی دوبلکس

نرده راه پله دوبلکس آهنی نمونه 140

نرده راه پله دوبلکس ترکیبی

نرده راه پله دوبلکس ترکیبی نمونه 116

 

نرده راه پله ترکیبی چیست؟

شاید برای شما یک سوال پیش بیاید که نرده راه پله ترکیبی چیست . در هر بخش از نرده راه پله قطعات بسیار زیبایی وجود دارد که امکان مشابه سازی آن در بخش دیگر وجود ندارد. به عنوان مثال پروفیل های نقش دار که با نام پروفیل کنگره با قوطی ساخته میشود بسیار زیبا است ولی امکان ساخت آن با استیل یا آلومینیوم وجود ندارد . قطعات فرفورژه بسیار ظریف دو طرف نما در نرده راه پله فرفورژه استفاده میشود که فوق العاده زیبا و در عین حال دو طرف نما هستند. ما در گروه تولیدی ثامن حفاظ با ترکیب این قطعات طرح های زیبا و مقاومی از نرده حفاظ را تولید کرده ایم که هم از نظر قیمت نرده راه پله ، رعایت کامل استاندارد و هم از نظر زیبایی بسیار عالی هستند.

نرده راه پله دوبلکس ترکیبی ثامن حفاظ

نرده راه پله فلزی ترکیبی دوبلکس ثامن حفاظ نمونه 106

این نوع از نرده راه پله در سبک های مختلف طراحی شده است .گروه ثامن قابلیت طراحی و تولید انواع نرده راه پله مانند نرده راه پله مدرن ، کلاسیک و لوکس را با توجه به محیط داخلی ساختمان را دارد . از عوامل دیگری که در زیبا تر شدن نرده راه پله به خصوص نرده دوبلکس و نرده تراس را دارد نحوه رنگ آمیزی این نوع محصولات است . استفاده از رنگ کوره ای با رو کش پلی استر بهترین گزینه برای رنگ نرده راه پله است .

نرده راه پله ترکیبی فرفورژه دوبلکس

نرده راه پله فلزی ترکیبی فرفورژه دوبلکس نمونه 122

ارتفاع استاندارد نرده راه پله 

همان طور که در بالا اشاره شد راه پله بخش مهمی در هر نوع سازه و ساختمانی دارد . ارتفاع نرده راه پله ، فاصله قطعات داخل کادر نرده راه پله در اخذ برگه پایان کار ساختمان بسیار مهم است .این درست است که نوع نرده راه پله و شکل ظاهری آن بنا بر سلیقه کارفرما است . اما شهر داری و آتش نشانی اندازه و ارتفاع استانداردی را در نظر گرفته است که میبایست حتما رعایت شود.
حسب استاندارد اعلامی برای نرده های راه پله ،ارتفاع لازم برای نرده ها بین 80 تا 110 سانتی متر است . این حداقل و حداکثر برای استفاده تمام گروه های سنی در نظر گرفته شده است .  در ساختمان های دارای آسانسور فاصله شروع پله از درب آسانسور تا اول نرده راه پله میبایست کمتر از 150 سانت نباشد . طول راه پله حتما باید بعد از آخرین پله میبایست 15 تا 20 سانت بستگی به ارتفاع پله ها باید ادامه یابد . فاصله داخل قطعات حتما باید کمتر از 11 سانتی متر باید باشد ، این ابعاد تماما برای ایجاد امنیت کامل برای شما عزیزان است .
با توجه به این موارد است که ما در مجموعه ثامن حفاظ اقدام به طراحی نرده راه پله ترکیبی کرده ایم تا ضمن رعایت نکات ایمنی و اجباری زیبا ترین طرح ها را برای شما  تولید و اجرا کنیم . بازدید و مشاوره حضوری در محل و ارایه طرح های اولیه متناسب با سلیقه و دکوراسیون داخلی مقدمه کار است . شما میتوانید از بین طرح های موجود یک نرده راه پله را انتخاب کنید یا اگر از ساختمان های از پیش طراحی شده استفاده میکنید  ما آمادگی داریم تا آن طرح را با بهترین وجه اجرا نماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان : 09123403540